Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Środa, 21 Luty 2024 Imieniny: Eleonory i Feliksa

Aktualności

Fundusze europejskie na „zielone” projekty - skorzystaj ze wsparcia doradców i doradczyń!

Nowa perspektywa finansowa funduszy europejskich to kilkadziesiąt milionów euro dla Polski. Z tych pieniędzy mogą korzystać także organizacje społeczne. Dla części województw zostały już ogłoszone nabory w ramach programów regionalnych, dla pozostałych dostępne są harmonogramy naborów. W przedsięwzięciach uwzględniających kwestie środowiskowe można uzyskać bezpłatne wsparcie Sieci Doradców NGO – Fundusze dla Klimatu.
czytaj dalej

Tydzień Cittaslow 2023

Tydzień przed ostatnią niedzielą września, w miastach zrzeszonych w Sieci Miast Cittaslow, zwany jest „Tygodniem Cittaslow”. W tym czasie organizowane są imprezy promujące Sieć i ideę, która nią kieruje. Tak jest też w Reszlu. W dniach od 18 do 24 września 2023 roku w naszym mieście odbywało się wiele spotkań, koncertów i eventów ze ślimakiem w roli głównej. 
czytaj dalej

Bezpieczeństwo energetyczne mieszkańców Reszla zapewnione!

21 września 2023 roku, w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie, odbyło się spotkanie samorządowców z terenu Powiatu Kętrzyńskiego z parlamentarzystami i wojewodą Warmińsko-Mazurskim Arturem Chojeckim. 
 
W spotkaniu, które dotyczyło przekazania promes z rozstrzygniętej w ubiegły piątek kolejnej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych udział wzięli: Poseł na Sejm Iwona Arent, Poseł na Sejm Jerzy Małecki, Senator RP Małgorzata Kopiczko, Starosta Kętrzyński Michał Kochanowski oraz wójtowie i burmistrzowie zarządzający gminami z naszego powiatu. 

Burmistrz Reszla Marek Janiszewski odebrał z rąk Wojewody promesę opiewającą na 3 920 000 złotych, na zadanie pn. "Zapewnienie bezpieczeństwa dostaw ciepła systemowego dla mieszkańców, przedsiębiorstw i instytucji z terenu miasta Reszel". Mieszkańcy Reszla będą mogli być spokojni o ciągłość dostaw ciepła i ciepłej wody. 
 
Dziękujemy parlamentarzystom reprezentującym nasz okręg w Sejmie i w Senacie. W sposób szczególny dziękujemy panu Posłowi Jerzemu Małeckiemu i pani Senator Małgorzacie Kopiczko oraz panu Wojewodzie Arturowi Chojeckiemu za stałe wspieranie reszelskiego samorządu w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. 
 
Fot.: Justyna Stelmaszczyk 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

W tygodniu ślimaka nakarm zwierzaka

Zbiórka dla zwierząt ze schroniska w Pudwągach w ramach "Tygodnia Cittaslow"
 
Zbieramy między innymi:
  • karmę dla szczeniąt i kociąt,
  • karmę dla psów i kotów (suchą i mokrą),
  • smakołyki dla zwierząt,
  • obroże, smycze, legowiska i drapaki,
  • zabawki dla psów i kotów.
Zbiórka trwa od 18 do 22 września 2023 roku.
Wyżej wymienione artykuły można dostarczać do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu, w godzinach od 09:00 do 17:00.

Tydzień Cittaslow

Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie 2023

17 września 2023 roku, w muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku, odbyły się tradycyjnie dożynki. W malowniczych okolicznościach przyrody zgromadziło się 46 grup wieńcowych i Kół Gospodyń Wiejskich. 
czytaj dalej

Festyn profilaktyczny "Wolni od uzależnień na wesoło"

RBO 2024 - GŁOSOWANIE

Szanowni Mieszkańcy,
rozpoczynamy głosowanie w Reszelskim Budżecie Obywatelskim na 2024r. 
Głosować może każdy mieszkaniec Gminy Reszel posiadający stały lub tymczasowy meldunek, który ukończył 16 rok życia.
 
GŁOSOWANIE TRWA DO 30 WRZEŚNIA 2023 R. 
Projekty z największą liczbą głosów zostaną przyjęte do realizacji w budżecie Gminy na 2024 rok.
Zapraszamy do głosowania!
 

Informacja w sprawie wniosków do budżetu na 2024 rok

Burmistrz Reszla informuje, że do dnia 20 września 2023 r. przyjmowane będą wnioski do projektu budżetu na 2024 r. w sprawie zadań gospodarczych będących zadaniami własnymi gminy. Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane. 

Wnioski należy składać w Urzędzie Gminy w Reszlu. 

Reszelanie dbają o środowisko przyrodnicze

Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Reszlu w dniu 27.08.2023 r. podczas „DOŻYNEK GMINNYCH” zorganizowało stoisko, które na celu miało przybliżyć mieszkańcom Reszla tematykę związaną z segregacją odpadów komunalnych. 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 28
Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: rozklad-jazdy-autobusowBaner: NieruchomosciBaner: euslugi-buttonBaner: SesjeBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: Czyste powietrzeBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.