Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Poniedziałek, 3 Październik 2022 Imieniny: Gerarda i Teresy

Aktualności

Dzień Dziecka 2022

Biznes na wsi: coraz mniej czasu na złożenie wniosku o premię

Tylko do 31 maja 2022 r. ci, którzy chcą założyć własny biznes na wsi, mogą ubiegać się o wsparcie finansowanego z PROW na lata 2014-2020. Pomoc ma charakter bezzwrotnej premii, a jej wysokość zależy od liczby nowo utworzonych miejsc pracy. W trwającym od 28 lutego naborze wnioski złożyło ponad 2,5 tys. osób, które ubiegają się o ponad 618 mln zł pomocy.
czytaj dalej

Młodzi rolnicy mają jeszcze tylko kilka dni, by starać się o 150 tys. zł

Do 30 maja 2022 r. młodzi rolnicy mogą ubiegać się o bezzwrotną premię na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania. W ramach wsparcia finansowanego z budżetu PROW 2014-2020 mogą oni otrzymać 150 tys. złotych. 
 
czytaj dalej

Rodzina z wartościami to silna rodzina

Pod takim hasłem, 21 maja 2022 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu, odbył się festyn profilaktyczny obchodzony w ramach XXIV Warmińsko - Mazurskich Dni Rodziny. Pomimo niesprzyjającej aury Reszelskie Dni Rodziny zgromadziły wielu mieszkańców gminy. Z powodu ulewnego deszczu i wichury, planowana pierwotnie w amfiteatrze, impreza została przeniesiona do budynku MOK. Dla wszystkich przybyłych przygotowano wiele atrakcji.
czytaj dalej

Konkursu MUR, ALE HISTORIA WOJSKA POLSKIEGO

Szanowni Państwo,
Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza do udziału w II edycji konkursu "MUR, ALE HISTORIA WOJSKA POLSKIEGO". To szansa na dofinansowanie projektów dla lokalnych społeczności. Na realizację zadań MON przeznaczy w sumie 3.000.000 zł.

Zachęcamy do tworzenia murali opowiadających o Wojsku Polskim i walkach o suwerenność Polski, od średniowiecza po współczesność. Prace mogą także upamiętniać ważne dla regionu wydarzenia historyczne lub przypominać o lokalnych bohaterach walk o niepodległość. Mural, nie mniejszy niż 3 metry szerokości i 3 metry wysokości, powinien zostać wykonany techniką zapewniającą 5-letnią trwałość.
 
Konkurs adresowany jest do organizacji pozarządowych oraz podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Wnioski należy składać do 8 czerwca 2022 r.
 
 
 

XI Ogólnopolski Tygodnia Świadomości Czerniaka

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.
 
Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.
 
LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg
 

KOMUNIKAT DLA PRZEDSIĘBIORCÓW ZAJMUJĄCYCH SIĘ SPRZEDAŻĄ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH

Przypominamy, że przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych
zobowiązani są do wniesienia opłaty za korzystaniez zezwolenia – II raty 

w terminie do dnia 31 maja 2022 r.
 
Niedokonanie opłaty raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych
może skutkować naliczeniem dodatkowej opłaty lub wygaśnięciem zezwolenia.

 
Opłatę za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych wnosić można:
 
na indywidualny rachunek bankowy Przedsiębiorcy
lub na rachunek bankowy Urzędu Gminy:
 Nr rachunku: 04 8851 0008 2001 0000 0101 0001
 
  W kasie Urzędu Gminy w godzinach:
  Poniedziałek: od 800 do 1430
  Wtorek: od 730 do 1400
  Środa: od 730 do 1400
  Czwartek: od 800 do 1430
  Piątek: od 730 do 1400
 
 
Urząd Gminy Reszel, ul. Rynek 24, 11-440 Reszel, Tel. 89 755 39 09

Dni Rodziny 2022

Reszelskie obchody Święta Konstytucji

Uchwalona w 1791 roku była pierwszą w nowożytnej Europie, a drugą na świecie, po amerykańskiej, konstytucją. Z okazji rocznicy tego święta demokracji, w całym kraju odbyły się uroczystości państwowe i kościelne. 
 
czytaj dalej

Wstęp do majówki w Reszlu

30 kwietnia 2022 roku, w amfiteatrze przy Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu, odbył się cykl imprez z okazji świąt majowych. 
 
Każdy z mieszkańców mógł znaleźć coś dla siebie. Najmłodsi uczestnicy mogli skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni i waty cukrowej, a na starszych czekało ognisko. Swoją działalność zaprezentował Klub Karate Kyokiushin z Bartoszyc, w którym trenują mieszkańcy Gminy Reszel. W części artystycznej w Sali widowiskowej zaprezentował się reszelski Klub Seniora i zespół Kwiaty Jesieni. Następnie wszyscy zebrani bawili się do późnych godzin na plenerowej dyskotece.
 
 
 
1 ... 3 4 5 6 7 ... 15
Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: NieruchomosciBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: SesjeBaner: barcja_konsultacjeBaner: euslugi-buttonBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBaner: ePodręcznikiBaner: Reszelskie Koncerty Muzyki Organowej i KameralnejBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: Karta Dużej RodzinyBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.