Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Piątek, 22 Wrzesień 2023 Imieniny: Tomasza i Maurycego

Aktualności

Bezpieczeństwo energetyczne mieszkańców Reszla zapewnione!

21 września 2023 roku, w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie, odbyło się spotkanie samorządowców z terenu Powiatu Kętrzyńskiego z parlamentarzystami i wojewodą Warmińsko-Mazurskim Arturem Chojeckim. 
 
W spotkaniu, które dotyczyło przekazania promes z rozstrzygniętej w ubiegły piątek kolejnej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych udział wzięli: Poseł na Sejm Iwona Arent, Poseł na Sejm Jerzy Małecki, Senator RP Małgorzata Kopiczko, Starosta Kętrzyński Michał Kochanowski oraz wójtowie i burmistrzowie zarządzający gminami z naszego powiatu. 

Burmistrz Reszla Marek Janiszewski odebrał z rąk Wojewody promesę opiewającą na 3 920 000 złotych, na zadanie pn. "Zapewnienie bezpieczeństwa dostaw ciepła systemowego dla mieszkańców, przedsiębiorstw i instytucji z terenu miasta Reszel". Mieszkańcy Reszla będą mogli być spokojni o ciągłość dostaw ciepła i ciepłej wody. 
 
Dziękujemy parlamentarzystom reprezentującym nasz okręg w Sejmie i w Senacie. W sposób szczególny dziękujemy panu Posłowi Jerzemu Małeckiemu i pani Senator Małgorzacie Kopiczko oraz panu Wojewodzie Arturowi Chojeckiemu za stałe wspieranie reszelskiego samorządu w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. 
 
Fot.: Justyna Stelmaszczyk 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie 2023

17 września 2023 roku, w muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku, odbyły się tradycyjnie dożynki. W malowniczych okolicznościach przyrody zgromadziło się 46 grup wieńcowych i Kół Gospodyń Wiejskich. 
czytaj dalej

Festyn profilaktyczny "Wolni od uzależnień na wesoło"

Reszelanie dbają o środowisko przyrodnicze

Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Reszlu w dniu 27.08.2023 r. podczas „DOŻYNEK GMINNYCH” zorganizowało stoisko, które na celu miało przybliżyć mieszkańcom Reszla tematykę związaną z segregacją odpadów komunalnych. 
czytaj dalej

Dożynki 2023

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Leginach.

29 lipca 2023 roku to ważny dzień dla mieszkańców sołectwa Leginy, gdyż tego dnia odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej, która odtąd będzie im służyła do różnych celów.  
W uroczystości, oprócz gospodarza Gminy Reszel, Burmistrza Reszla Marka Janiszewskiego, udział wzięli: Senator RP Małgorzata Kopiczko, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Szef Rządowego Centrum Analiz prof. Norbert Maliszewski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kętrzyńskiego Piotr Węglarski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Reszlu Beata Subocz oraz Radni Rady Miejskiej w Reszlu, Proboszcz Parafii p.w. Św. Marii Magdaleny w Leginach ks. Marek Żejmo.

Licznie przybyłych mieszkańców i gości przywitała sołtys sołectwa Leginy Bożena Chamik, która podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w budowę nowej świetlicy. Potem nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonali wyżej wymienieni goście. Po tym uroczystym akcie, proboszcz legińskiej parafii poświęcił oddawany do użytku obiekt. Następnie głos zabrała pani Senator Małgorzata Kopiczko, która podkreśliła, jak ważne dla społeczności wiejskich są tego rodzaju inwestycje. Profesor Norbert Maliszewski wyraził zadowolenie ze współpracy Rządu RP z lokalnym samorządem. Burmistrz Reszla Marek Janiszewski w swoim wystąpieniu życzył, aby świetlica służyła mieszkańcom jak najlepiej i zachęcił do czynnego użytkowania nowego obiektu. 

Po zakończeniu części oficjalnej wystąpił zespół z Klubu Seniora działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Reszlu, a następnie wszyscy zebrani mieli okazję do integrowania się na festynie sołeckim zorganizowanym przez panią sołtys i radę sołecką Legin. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Burmistrz Reszla uzyskał wotum zaufania i absolutorium.

23 czerwca 2023 roku, w sali konferencyjnej reszelskiego urzędu, odbyła się LXXIV sesja Rady Miejskiej. Jak co roku, czerwcowe posiedzenie jest tzw. sesją absolutoryjną, podczas której organ wykonawczy gminy - burmistrz, otrzymuje wotum zaufania i absolutorium. 
czytaj dalej

Otwarcie remizy OSP Pilec

Ważny dzień dla mieszkańców Pilca i reszelskiego samorządu. 17 czerwca 2023 roku był bardzo ważnym dniem dla Sołectwa Pilec. Tego dnia Burmistrz Reszla Marek Janiszewski oraz zaproszeni przez niego goście dokonali uroczystego otwarcia i przekazania remizy OSP Pilec i świetlicy wiejskiej.
czytaj dalej

XIV Festiwal Miast Cittaslow

W dniach 16-17 czerwca 2023 roku odbył się już po raz XIV Festiwal Miast Cittaslow. 
 
 
czytaj dalej

Jubileusz 60-lecia kapłaństwa

11 czerwca 2023 roku zapadnie nam na długo w pamięć. Właśnie tego dnia Ksiądz Prałat Dyzma Wyrostek obchodził jubileusz 60-lecia kapłaństwa. Burmistrz Reszla Marek Janiszewski oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Reszlu Beata Subocz wzięli udział w uroczystej mszy świętej, podczas której złożyli Dostojnemu Jubilatowi takie życzenia:
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 13
Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: rozklad-jazdy-autobusowBaner: NieruchomosciBaner: euslugi-buttonBaner: SesjeBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: Czyste powietrzeBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: StrazGranicznaBaner: WKU
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 755 39 00 - centrala
fax. (89) 755 07 58
 
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611