Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Reszel
 Dzisiaj jest: Niedziela, 26 Czerwiec 2022 Imieniny: Jana i Pawła

Aktualności

XIII Festiwal Cittaslow w Prudniku

W dniach 04-05 czerwca 2022 roku odbył się w Prudniku XIII Festiwal Miast Cittaslow. Zwyczajowo w pierwszym dniu mają miejsce: konferencja i Krajowe Zebranie Członków Polskiej Sieci Miast Cittaslow, podczas których podejmowane są decyzje dotyczące sieci. W tym roku delegaci podjęli uchwały o zatwierdzeniu recertyfikacji 5 miast, a także o wyróżnieniu osób szczególnie zaangażowanych. Z ramienia Gminy Reszel wyróżniony został pan Maciej Ciborowski, który jest osobą wspierającą Sieć Miast Dobrego Życia od samego początku. Ten rok jest szczególny, gdyż Cittaslow Polska świętuje 15- lecie istnienia. 
czytaj dalej

Wieloletnie starania przyniosły oczekiwane rezultaty.

Znane są już wyniki drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Najwięcej środków przyznano na inwestycje drogowe (14,28 mld zł), wodno- kanalizacyjne (4,88 mld zł) oraz inwestycje w infrastrukturę sportową (2,51 mld zł). Zgodnie z przyjętym regulaminem, o przyznaniu dofinansowania decydował Prezes Rady Ministrów w oparciu o rekomendację komisji powołanej przy KPRM. Na tej podstawie BGK wystawi promesy wstępne dla samorządów, a te uruchomią przetargi w ciągu maksymalnie 9 miesięcy od ich otrzymania.
 
 
czytaj dalej

Dzień Dziecka 2022

Pomimo niesprzyjającej pogody, na zaproszenie Burmistrza Reszla Marka Janiszewskiego i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, odpowiedziało wiele dzieci. 
 
czytaj dalej

Informacja

Szanowni Mieszkańcy,
 
Na przełomie roku 2021/2022 do tut. Urzędu Gminy wpłynęły liczne sygnały od mieszkańców oraz zarządców budynków mieszkalnych, związane ze znacznymi podwyżkami kosztów ogrzewania w lokalach i budynkach mieszkalnych w mieście Reszel.
 
czytaj dalej

Rodzina z wartościami to silna rodzina

Pod takim hasłem, 21 maja 2022 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu, odbył się festyn profilaktyczny obchodzony w ramach XXIV Warmińsko - Mazurskich Dni Rodziny. Pomimo niesprzyjającej aury Reszelskie Dni Rodziny zgromadziły wielu mieszkańców gminy. Z powodu ulewnego deszczu i wichury, planowana pierwotnie w amfiteatrze, impreza została przeniesiona do budynku MOK. Dla wszystkich przybyłych przygotowano wiele atrakcji.
czytaj dalej

Wstęp do majówki w Reszlu

30 kwietnia 2022 roku, w amfiteatrze przy Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu, odbył się cykl imprez z okazji świąt majowych. 
 
Każdy z mieszkańców mógł znaleźć coś dla siebie. Najmłodsi uczestnicy mogli skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni i waty cukrowej, a na starszych czekało ognisko. Swoją działalność zaprezentował Klub Karate Kyokiushin z Bartoszyc, w którym trenują mieszkańcy Gminy Reszel. W części artystycznej w Sali widowiskowej zaprezentował się reszelski Klub Seniora i zespół Kwiaty Jesieni. Następnie wszyscy zebrani bawili się do późnych godzin na plenerowej dyskotece.
 
 
 

Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Leginy - podpisanie umowy

16 marca 2022 r. w Urzędzie Gminy w Reszlu została podpisana umowa na realizację zadania pn. Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Leginy Burmistrz Reszla Marek Janiszewski, przy kontrasygnacie skarbnika Gminy Julity Paprockiej, podpisał umowę z przedsiębiorstwem ELEKTRYCZNY PATROL Ewa Giedrys reprezentowanym przez jego właścicielkę. 
 
Wartość robót ustalono na kwotę wysokości: 627 000,00 zł. Przedmiotem inwestycji jest budowa świetlicy wiejskiej, wraz z niezbędną infrastrukturą, na działce nr 201/4, z wykonaniem przyłączy instalacyjnych. Projekt obejmuje budowę: parterowego budynku świetlicy wiejskiej, przyłącza wodociągowego, szczelnego zbiornika na ścieki bytowe, zjazdu z drogi powiatowej, czterech miejsc parkingowych. 
 
  • Powierzchnia zabudowy budynku świetlicy – 92,7756 m2
  • Powierzchnia miejsc postojowych – 282 m2
  • Powierzchnia ciągów pieszych – 62 m2
  • Powierzchnia tarasu na gruncie – 24 m2
  • Powierzchnia terenów zielonych na działce – 2 770 m2.

Nowa świetlica stanowiła będzie miejsce służące integracji mieszkańców Sołectwa Leginy. Mamy nadzieję, że przyczyni się ona do rozwoju aktywności lokalnej społeczności i będzie miejscem realizacji zainteresowań i pasji od najmłodszych do najstarszych osób tam mieszkających. 
 
 
 

Ruszają prace związane z przebudową remizy OSP w Pilcu.

9 lutego 2022 roku w Urzędzie Gminy w Reszlu podpisana została umowa dotycząca wykonania  zadania pn.  „Przebudowa i rozbudowa o część świetlicy wiejskiej budynku remizy OSP wraz z infrastrukturą na działce nr 98 obręb Pilec, gmina Reszel”. 
czytaj dalej

Reszel Krwiodawcami stoi

Reszel krwiodawcami stoi – tymi słowami można podsumować akcję oddawania krwi, która odbyła się 14 lutego 2022 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Reszlu.
 
czytaj dalej

Przekazanie OSP Pilec

31 stycznia 2022 roku, w Pilcu odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu do ratownictwa technicznego dla OSP Pilec. 
 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 8
Baner: Reszelski Budżet ObywatelskiBaner: NieruchomosciBaner: Unia EuropejskaBaner: Projekty realizowane ze Środków Państwowego Funduszu CelowegoBaner: Projekty realizowane ze Środków Rządowego Funduszu Inwestycji LokalnychBaner: SesjeBaner: euslugi-buttonBaner: euslugiBaner: Polski ŁadBaner: Mapa Gminy ReszelBaner: polski ebazarekBaner: KominiarzBaner: Polska MultimedialnaBaner: AnkietaBaner: CittaslowBaner: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów AlkoholowychBaner: ePodręcznikiBaner: Reszelskie Koncerty Muzyki Organowej i KameralnejBaner: Rodzina 500+Baner: Regionalny Ośrodek Wspierania Organizacji PozarządowychBaner: Krajowa mapa ZagrożeńBaner: Karta Dużej RodzinyBaner: StrazGranicznaBaner: WKUBaner: barcja_konsultacje
Masz uwagi do naszej strony?
  • CAPTCHA
    CAPTCHA służy odróżnieniu narzędzi zautomatyzowanych udających ludzi od rzeczywistych ludzi i ma za zadanie uniemożliwić botom rozsyłanie spamu przez tak zabezpieczone formularze. Przepisz kod z obrazka. Wielkość liter ma znaczenie. Jeśli nie możesz odczytać kodu kliknij w obrazek. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.
    Jeśli obrazek jest nieczytelny, to go kliknij, aby zmienić grafikę. Niewykorzystany kod jest ważny przez 15 minut.

Dane kontaktowe

Urząd Gminy w Reszlu
woj. warmińsko - mazurskie
ul. Rynek 24
11-440 Reszel

tel. (89) 7553900 - centrala
fax. (89) 7550758
Urząd Gminy
NIP: 742-00-12-634
REGON: 000530318
 
Gmina Reszel
NIP: 742-22-43-326
REGON: 510743611